Şcoala altfel…. ?>

Şcoala altfel….

Da, a fost şcoala altfel. În general elevii vor să plece din spaţiul şcolii. Nu e rău. Orice călătorie este o experienţă şi o îmbogăţire de cunoştinţe şi informaţii.

În multe şcolii s-au organizat activităţi distractive chiar dacă nu au plecat în vreo excursie. Acestea atrag cei mai mulţi elevi. Pictură, joacă, activităţi creative…foarte interesante.

22402010-young-scientists

Alte şcoli au organizat activităţi ştiintifice. Aşa am făcut şi eu. Deşi nu au fost aşa de mulţi elevi, la final cei care au participat au fost încântaţi. Experimentele pe care le-au realizat sau le-au urmărit le-au atras atenţia. Unele păreau o adevarată magie.

În mod sigur vor urmări cu alţi ochi fenomenele care au loc în jurul lor. Acum toţi elevii sunt în vacanţă. Să îi lăsăm să se bucure.

Întelegem nerăbdarea lor referitoare la vacanţă! Fără lecţii…fără teme…

Vacanţă plăcută tuturor, elevi şi profesori!

One thought on “Şcoala altfel….